Wszystko o aplikacjach mobilnych

Badanie IDG Mobile Survey 2014 wskazuję, że ponad 82% respondentów posiada smartfona. Oznacza to, że warto inwestować w nowe technologie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt czy posiadanie smartfona wiąże się z efektywnym wykorzystaniem wszystkich jego funkcjonalności. Czy 82% badanych wie co to są aplikacje mobilne? Czy korzystają z nich i potrafią zainstalować je na swoim telefonie? Z myślą o tych nie wszystko wiedzących przygotowaliśmy mały poradnik dotyczący aplikacji mobilnych.

Co to są aplikacje mobilne?

W wielkim skrócie to oprogramowanie przeznaczone dla urządzeń przenośnych takich jak smartfony czy tablety. Tworzone są po to, by ułatwić użytkownikowi korzystanie z danych funkcjonalności bez użycia komputera czy w przypadku chwilowego braku połączenia z siecią. Aplikacje mobilne mają bardzo różne zastosowania i są projektowane tak, aby jak najlepiej spełniały swoją rolę. Dla przykładu: banki stworzą aplikację mobilną za pomocą której klient po zalogowaniu będzie mógł sprawdzić stan konta bądź dokonać przelewu. Taka aplikacja będzie uproszczoną wersją strony internetowej, wymagającą połączenia z siecią. Zostanie stworzona po to, aby klient banku mógł swobodnie dokonywać działań np. w podróży, w kolejce do lekarza czy innych miejscach, w których nie ma dostępu do komputera.
Aplikacje mobilne tworzą teraz wszyscy: banki, sklepy, szkoły, małe firmy i duże korporacje. W zależności od potrzeb projektują róźne funkcjonalności. Dziś prawie każdy posiada urządzenie przenośne. Dostęp do interesujących nas informacji chcemy mieć wszędzie. Dlatego aplikacje mobilne cieszą się tak wielkim powodzeniem.

Jakie wybrać i zainstalować przydatne aplikacje

Na ryku dostępnych jest setki tysięcy aplikacji o różnym zastosowaniu: programy lojalnościowe, mobilne zniżki, rozkłady jazdy na telefon. Niektóre z nich są płatne, niektóre darmowe. Zakupu czy pobrania darmowej aplikacji dokonuje się w odpowiednim sklepie. To jaki sklep jest przeznaczony dla jakiego urządzenia przenośnego, decyduje system operacyjny na którym dany sprzęt działa. Aplikacje dla Androida znajdziemy w Google Play, dla sprzętu z iOS w App Store, wszystko dla Windows Phone jest w Sklepie Windows. Wystarczy połączyć się z wybraną platformą, wybrać aplikację i dokonać pobrania zgodnie z instrukcją.

W następnym artykule pokażemy krok po kroku jak zainstalować aplikację mobilną.

Jesteśmy tam, gdzie rodzi się innowacyjność

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje do Poznańskiego Parku Technologiczno Przemysłowego

Poznaj ofertę naszej firmy

Jesteśmy tam, gdzie rodzi się innowacyjność

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje do Poznańskiego Parku Technologiczno Przemysłowego