Wszystko o aplikacjach mobilnych - ITgenerator.pl

Bądź bliżej
realizacji
projektu

Wszystko o aplikacjach mobilnych

Badanie IDG Mobile Survey 2014 wskazuję, że ponad 82% respondentów posiada smartfona. Oznacza to, że warto inwestować w nowe technologie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt czy posiadanie smartfona wiąże się z efektywnym wykorzystaniem wszystkich jego funkcjonalności. Czy 82% badanych wie co to są aplikacje mobilne? Czy korzystają z nich i potrafią zainstalować je na swoim telefonie? Z myślą o tych nie wszystko wiedzących przygotowaliśmy mały poradnik dotyczący aplikacji mobilnych.

Co to są aplikacje mobilne?

W wielkim skrócie to oprogramowanie przeznaczone dla urządzeń przenośnych takich jak smartfony czy tablety. Tworzone są po to, by ułatwić użytkownikowi korzystanie z danych funkcjonalności bez użycia komputera czy w przypadku chwilowego braku połączenia z siecią. Aplikacje mobilne mają bardzo różne zastosowania i są projektowane tak, aby jak najlepiej spełniały swoją rolę. Dla przykładu: banki stworzą aplikację mobilną za pomocą której klient po zalogowaniu będzie mógł sprawdzić stan konta bądź dokonać przelewu. Taka aplikacja będzie uproszczoną wersją strony internetowej, wymagającą połączenia z siecią. Zostanie stworzona po to, aby klient banku mógł swobodnie dokonywać działań np. w podróży, w kolejce do lekarza czy innych miejscach, w których nie ma dostępu do komputera.
Aplikacje mobilne tworzą teraz wszyscy: banki, sklepy, szkoły, małe firmy i duże korporacje. W zależności od potrzeb projektują róźne funkcjonalności. Dziś prawie każdy posiada urządzenie przenośne. Dostęp do interesujących nas informacji chcemy mieć wszędzie. Dlatego aplikacje mobilne cieszą się tak wielkim powodzeniem.

Jakie wybrać i zainstalować przydatne aplikacje

Na ryku dostępnych jest setki tysięcy aplikacji o różnym zastosowaniu: programy lojalnościowe, mobilne zniżki, rozkłady jazdy na telefon. Niektóre z nich są płatne, niektóre darmowe. Zakupu czy pobrania darmowej aplikacji dokonuje się w odpowiednim sklepie. To jaki sklep jest przeznaczony dla jakiego urządzenia przenośnego, decyduje system operacyjny na którym dany sprzęt działa. Aplikacje dla Androida znajdziemy w Google Play, dla sprzętu z iOS w App Store, wszystko dla Windows Phone jest w Sklepie Windows. Wystarczy połączyć się z wybraną platformą, wybrać aplikację i dokonać pobrania zgodnie z instrukcją.

W następnym artykule pokażemy krok po kroku jak zainstalować aplikację mobilną.