Anna Przygocka
1 grudnia, 2020 • 2 min czytania
Popularność urządzeń mobilnych stale rośnie. W dzisiejszych czasach smartfony i tablety są szybsze i bardziej wydajne niż niejeden laptop wypuszczony na rynek kilka lat temu. Korzyści wynikające z wdrożenia technologi mobilnych zaobserwowano w wielu firmach z sektora przemysłowego. Przedsiębiorstwa produkcyjne i technologiczne coraz częściej wybierają aplikacje mobilne do zarządzania swoją działalnością i kontroli nad procesami.
Urządzenia mobilne mogą stać się bardzo ważnym elementem wielu procesów produkcyjnych. Potencjał aplikacji mobilnych wspieracjących funkcjonowanie firm jest niewątpliwie ogromny. Wiele firm wprowadziło już rozwiązania mobilne usprawniając tym samym procesy zarządzania, logistyki czy produkcji.
Dzięki tej funkcjonaliności, pracownicy mają szybki dostęp do danych produkcyjnych. Jest to bardzo ważne w zarządzaniu i planowaniu produkcji. Aplikacje mobilne dla przemysłu pozwalają na zbieranie wymaganych danych bezpośrednio z linii produkcyjnej, a tym samym generowanie raportów w czasie rzeczywistym. Dzięki całodobowej dostępności tych informacji menedżerowie mogą z łatwością wykrywać problemy i awarie oraz zgłaszać je do odpowiedniego działu.
Przykładowo, w przypadku nagłej awarii maszyny, pracownicy mogą wysłać wiadomość do działu utrzymania ruchu i natychmiast zgłosić uszkodzenie. Co więcej, mogą dodać zdjęcie wadliwego sprzętu, aby ułatwić procedury diagnostyczne. Pozwoli to skrócić czas reakcji i ograniczyć straty związane z przestojami.
Wykorzystanie aplikacji mobilnych w produkcji może skutkować nie tylko szybkim monitorowaniem procesów, ale także umożliwia zarządzanie nimi z dowolnego miejsca na świecie. Menedżerowie mogą wprowadzać zmiany w procesie produkcyjnym za pośrednictwem smartfona lub tabletu. Rozwiązania mobilne pozwalają na zmianę zaawansowanych parametrów maszyn lub uzyskanie dostępu do wizualizacji procesów w firmie. Optymalizacja procesów produkcyjnych to także możliwość kontrolowania lub nadzorowania fabryki za pomocą urządzenia mobilnego pozwala kierownikom produkcji na interwencję, nawet jeśli nie ma ich na miejscu.
Przechowywanie wszystkich danych na urządzeniu mobilnym pomaga zmniejszyć ilość dokumentacji papierowej. Elektroniczne zarządzanie dokumentacją pozwala na automatyczne generowanie raportów w aplikacji eliminuje potrzebę ręcznego wprowadzania danych. Pomaga to zaoszczędzić cenny czas i pozwala firmie przechowywać wszystkie dane w wersji elektronicznej. Dzięki temu przechowywanie danych jest bezpieczne i łatwiejsze do kontrolowania.
Realizacje Portfolio
Veridos - Rzeczywistość rozszerzona w elektronicznym paszporcie5/5 - (1 vote) Aplikacja mobilna na smartfony i tablety z systemem Android stworzona na potrzeby prezentacji produktu firmy Veridos – ich innowacyjnego, elektronicznego paszportu. Aplikacja po użyciu aparatu smartfona...
Czytaj dalej