Aplikacje mobilne – jakie korzyści mogą przynieść Twojej firmie?

Lena Liedke

24 listopada, 2020 2 min czytania

Rate this post

Aby wesprzeć i poprawić zarządzanie procesami w firmie, wiele przedsiębiorstw używa różnych aplikacji mobilnych. Pomimo, że na rynku istnieje wiele gotowych aplikacji do pobrania, niektóre podmioty decydują się na tworzenie niestandardowych rozwiązań, precyzyjnie dostosowanych do potrzeb konkretnych użytkowników. Dlaczego warto tworzyć aplikacje mobilne dla biznesu? W artykule zawarliśmy kilka korzyści płynących z wykorzystania aplikacji mobilnych w Twoim przedsiębiorstwie.

Dopasowane funkcje

Jedną z największych zalet, jeśli chodzi o zaprojektowane na zamówienie aplikacje mobilne jest ich idealne dopasowanie do potrzeb przedsiębiorstwa, w przeciwieństwie do aplikacji pobranej ze sklepu. Dedykowane aplikacje mobilne mogą być dokładnie dopasowane do wymagań konkretnej organizacji, działu czy nawet zespołu. Mogą one zawierać cechy i funkcje, których nie posiada powszechnie dostępna aplikacja, na przykład uprawnienia użytkowników mogą być zróżnicowane w zależności od ustawień administratora.

Większa wydajność

Personalizowane aplikacje mobilne mają na celu zapewnienie Twojej firmie wszystkich niezbędnych funkcji. W rezultacie dedykowane aplikacje mobilne usprawniają procesy w Twojej firmie takie jak: zarządzanie transportem w firmie czy obieg dokumentacji technicznej. Dodatkowo, pomagają zaoszczędzić zarówno czas, jak i wysiłek pracowników. Dzięki temu praca staje się efektywniejsza i bardziej produktywna. Dodatkowo pracownicy mogą skupić się na zaspokajaniu potrzeb swoich klientów czy innych obowiązkach. Dedykowane oprogramowanie pozwala również kontrolować wybrane działania wewnątrz firmy i znaleźć sposób na ich usprawnienie. Rozwiązania mobilne poprawiające pracę firmy dedykowane są również dla działu sprzedaży, dlatego oferujemy także rozwiązania takie jak aplikacja dla handlowców oraz aplikacja monitorująca KPI sprzedażowe.

Wsparcie techniczne

Podjęcie współpracy z firmą zewnętrzną, której efektem będzie spersonalizowana aplikacja mobilna zapewnia stały dostęp do pomocy technicznej, również po zakończeniu procesu projektowania i programowania. W przypadku jakichkolwiek problemów z oprogramowaniem można łatwo uzyskać pomoc i szybko usunąć problem. Zespół techniczny bowiem sprawuje kontrolę nad aplikacją i zapewnia odpowiedni plan konserwacji.

 

Aplikacje mobilne - jakie korzyści mogą przynieść Twojej firmie?

Elastyczność

Projektując oprogramowanie dla swojej firmy z ITgenerator, jesteś w pełni zaangażowany jego w tworzenie. Możesz wziąć udział w procesie rozwoju aplikacji i zdecydować jak ma wyglądać. Możesz podejmować decyzje dotyczące jej cech wizualnych, pakietu funkcjonalnego i struktury danych. Co więcej, spersonalizowane rozwiązania zapewniają zgodność oprogramowania z innymi urządzeniami w Twojej firmie.

Skalowalność

Kolejną zaletą dedykowanej dla Twojego biznesu aplikacji jest również możliwość jej stałego rozwoju, równoleglego z rozwojem firmy. Twój biznes z pewnością będzie wyglądać inaczej w przyszłości. Również jego potrzeby ulegną zmianie. Gotowych aplikacji nie da się dostosować do tych zmian.  W związku z tym firma staje przed poszukiwaniem nowych rozwiązań mobilnych lub wraca do punktu wyjścia. W przypadku zaprogramowanych na zamówienie aplikacji, w każdej chwili możesz wzbogacić aplikację o nowe funkcjonalności i dostosować ją do Twoich aktualnych oczekiwań.

Podsumowanie

Tworzenie oprogramowania na zamówienie nie jest szybkie i tanie, ale w przyszłości przyniesie korzyści Twojej firmie. Chcąc wyjść naprzeciw Klientom w ITgenerator stworzyliśmy kilka gotowych rozwiązań, których realizacja jest szybsza i mniej kosztowna. Jednak nasze Produkty wszystkie wymienione wyżej cechy. Zaprogramowany bowiem jest trzon aplikacji, który można modyfikować dowolnie, w zależności od wymagań przedsiębiorstwa.

Oceń ten wpis:
Rate this post

Aplikacje mobilne - czy odmienią przedsiębiorstwa przyszłości?

Blog

Aplikacje mobilne - czy odmienią przedsiębiorstwa przyszłości?

Rate this post Popularność urządzeń mobilnych stale rośnie. W dzisiejszych czasach smartfony i tablety są szybsze i bardziej wydajne niż niejeden laptop wypuszczony na rynek  kilka lat temu. Korzyści wynikające z...

Czytaj dalej