Tworzenie aplikacji na iOS, a nowy iPhone 13

Lena Liedke

9 października, 2021 2 min czytania

iPhone 13 Pro

5/5 - (1 vote)

Już jakiś czas temu byliśmy naocznymi świadkami corocznego, wyczekiwanego przez wielu wydarzenia w świecie technologii. Mowa oczywiście o tegorocznej premierze produktów wiodącej marki technologicznej – Apple. Wśród prezentowanych podczas eventu urządzeń znalazła się także gwiazda wieczoru – nowy iPhone 13 oraz jego kuzynki; iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max. 

W obliczu tej premiery warto zastanowić się czy (i jak) parametry nowego iPhone’a wpłyną na tworzenie aplikacji na iOS. 

Kim są konsumenci nadgryzionego jabłka?

iOS to tuż po Androidzie najbardziej rozwinięta i powszechna platforma mobilna. Największą rzeszę oddanych fanów marki można znaleźć na tzw. “zachodzie”, jednak już od wielu lat system iOS zaskarbia sobie sympatię polek i polaków. Apple niejako stało się symbolem stylu i dobrego designu, co daje mu status brandu premium. Z kolej łatwa i intuicyjna obsługa przekonuje coraz to nowych, świadomych odbiorców. 

Myśląc o zleceniu aplikacji mobilnej – decyzja o wersji na oba wiodące systemy operacyjne, wydaje się być jedyną słuszną. Tworząc aplikację mobilną dla wiernych marce konsumentów Apple, zwiększasz swoje szanse na realizację business planu. Co więcej aplikacja z dedykowanym oprogramowaniem na iPhony, zwiększa szansę ekspansji na rynki zagraniczne.

 

Czy iPhone 13 zrewolucjonizuje tworzenie aplikacji na iOS?

Nie, ale wróćmy do nowości z nim związanych (widocznych na pierwszy rzut oka z perspektywy użytkownika). 

Łatwo zauważyć, że zyskaliśmy trochę miejsca w górnej części ekranu. Powodem jest zmniejszenie notcha, które z kolei możliwe jest dzięki umieszczeniu głośnika do rozmów między ekranem i ramką oraz nowej kamerze przedniej. W nowym modelu iPhone’a notch faktycznie jest węższy, jednak jego wysokość nie uległa zauważalnej zmianie. Daje to ekranowi parę pikseli więcej, jednak nie Apple nie wykorzystało mniejszych rozmiarów wycięcia w ekranie do przekazywania powiadomień na górnym pasku informacyjnym. 

 

tworzenie aplikacji na iOS

Porównanie rozmiarów notcha – iPhone 12 vs. iPhone 13, źródło: apple.com

 

 

Mówiąc o wizualnych różnicach – nie sposób nie wspomnieć o nowym układzie aparatów. Z czego wynikają? Dobre pytanie 🙂

Układ aparatów – iPhone 12 vs. iPhone 13, źródło: apple.com

 

Nowy model iPhone’a na pewno nie jest technologicznym krokiem milowym. Nie zmienia to jednak faktu, że zapotrzebowanie na aplikacje z oprogramowaniem dedykowanym iOS’owi stale rośnie. 

 

Tworzenie aplikacji na iOS 

Przygotowywane przez ITgenerator aplikacje mobilne iOS spełniają standardy funkcjonalności (UX) oraz estetyki (UI). Doświadczeni i wysoce wykwalifikowanych specjaliści z dziedziny programowania są na bieżąco z nowinkami technologicznymi, dzięki czemu bez problemu odpowiadają na zmieniające się dynamicznie potrzeby Klientów oraz wymagania nowoczesnego biznesu.

Tworzenie aplikacji iOS wymaga ścisłej współpracy na linii deweloper – zleceniodawca. Bowiem jedynie w warunkach pełnej i czytelnej komunikacji uda się stworzyć aplikacje mobilne iOS w pełni spełniające oczekiwania. To złożony proces, w ramach którego budujemy aplikacje przyjazne użytkownikowi, zaawansowane technologicznie, z doskonałym interfejsem. Więcej na temat procesu przeczytasz we wcześniejszym wpisie – link

 

 

 

 

Oceń ten wpis:
5/5 - (1 vote)

9 najgorętszych trendów w tworzeniu aplikacji mobilnych

Blog

9 najgorętszych trendów w tworzeniu aplikacji mobilnych

3/5 - (2 votes) Na rynku zauważyć można wiele trendów dotyczących aplikacji mobilnych. Aplikacje mobilne stale się rozwijają, a trendy dają nadają im pewnien kierunek i są motorem do ich...

Czytaj dalej