Zuza Łukomska
8 września, 2020 • 2 min czytania
Jeżeli interesuje Cię stworzenie aplikacji oraz chciałbyś dowiedzieć się jakie komponenty wpływają na jej cenę, w tym artykule znajdziesz najpotrzebniejsze odpowiedzi. Na ceny aplikacji składa się wiele czynników m.in. tworzenie prototypów, projektowanie, programowanie, testowanie czy utrzymanie aplikacji. Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące ceny aplikacji.
Z klientami rozliczamy się w formie Fixed Price (ustalona z góry cena) lub Time&Material (płatność za przepracowane godziny i zużyte zasoby).
Fixed Price to forma rozliczenia na podstawie stałej, ustalonej wcześniej kwoty za konkretny zakres prac. Stałą kwotę oferujemy w przypadku Warsztatów Design Sprint oraz naszych gotowy Produktów (https://www.itgenerator.pl/produkty/).
W przypadku Projektowania UX/UI jak i Programowania rozliczamy się na podstawie Time&Material, czyli faktycznie przepracowanego czasu pracy. Time&Material to rozliczenie na podstawie ustalonej stawki godzinowej i zakresu działań, który nie jest ostatecznie sprecyzowany lub może być wielokrotnie modyfikowany. Jest to najlepsze rozwiązanie zarówno dla startupów jak i firm, ze względu na pojawiające się w trakcie tworzenia projektu liczne zmiany i udoskonalenia oraz większą kontrolę nad dostępnym budżetem.
Pierwszym etapem współpracy są Warsztaty Design Sprint. Polegają one na stworzeniu konceptu na bazie najważniejszych funkcjonalności, a następnie klikalnego prototypu. Kolejnym etapem są badania na grupie docelowej i zebranie feedbacku. Na tej podstawie wyceniamy czas i koszt potrzebny na stworzenie Projektowania funkcjonalnego i graficznego UX/UI oraz wstępną wycenę Programowania.
Dopiero po Projektowaniu UX/UI, bazując na docelowych grafikach i specyfikacji funkcjonalnej, programiści są w stanie dokładnie ocenić czas potrzebny na zaprogramowanie danej funkcji i ekranu.
Każdy z programistów pracujących nad projektem, ocenia pracochłonność dla danej funkcji w formie liczby roboczo-godzin. Następnie każdy roboczo-dzień mnożymy przez naszą aktualną stawkę.
Do każdej wyceny dodawane są jeszcze czas i praca Project Managera +15% oraz Quality Assurance Specialist +15% całości projektu.
Wycena aplikacji mobilnej zawiera:
Każda z funkcji jest wyceniana przez danego programistę w formie liczby dni roboczych.
Klient otrzymuje wycenę w postaci prezentacji PDF oraz szczegóły wyceny w pliku Excel.
Orientacyjny i bardzo rozległy zakres kosztów możemy podać po pierwszej rozmowie lub spotkaniu oraz odpowiedniej sesji pytań i odpowiedzi. Jednak dopiero po Warsztatach Design Sprint i ustaleniu ostatecznej listy i poziomu zaawansowania funkcji, jesteśmy w stanie ostatecznie podać precyzyjny zakres kosztów Projektowania UX/UI (projektowanie funkcjonalne UX oraz projektowanie graficzne UI) i przedstawić wstępną wycenę Programowania.
W momencie kiedy posiadamy pełen zakres potrzebnych informacji, stworzenie ostatecznej wyceny zajmuje nam od 3 do 5-ciu dni roboczych.
Wystawiamy faktury po ukończeniu każdego z 2-tygodniowych sprintów zgodnie z listą funkcji ustalonej podczas podpisywania umowy.
W cenie stworzenia projektu dajemy 6 miesięcy gwarancji. Jeśli projekt wymaga stałej opieki programisty i szybkiej reakcji na naprawę ewentualnych błędów – polecamy wykupienie serwisu.
Cenę za miesięczny serwis aplikacji ustalamy indywidualnie. Głównym czynnikiem wpływającym na jej koszt jest zakres funkcjonalności i ilość użytkowników.
Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł znalezieniu odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące ceny aplikacji.
W razie dodatkowych pytań umów rozmowę https://calendly.com/itgenerator-anna/20min-rozmowa
Blog
Zarabiaj na aplikacji - monetyzacja aplikacji mobilnychRate this post Nikt nie chce płacić za aplikację. To właśnie z tego powodu powstaje tak wiele darmowych apek dostępnych w AppStore i Google Play. Jednak twórcy darmowych aplikacji, również...
Czytaj dalej